Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uderzą w raka. Korytarz życia na autostradzie

12 maja 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Zespół wrocławskiego Biottsa  (od lewej:  Paweł Biernat, Jan Meler, Karolina Buratyńska) opracował technologię, określaną przez Amerykanów jako „game changer”
źródło: materiały prasowe
Zespół wrocławskiego Biottsa (od lewej: Paweł Biernat, Jan Meler, Karolina Buratyńska) opracował technologię, określaną przez Amerykanów jako „game changer”

Rodzima spółka Biotts podpisała umowę licencyjną z Balanced Biotech, firmą z USA z branży biotechnologicznej. Wspólnie opracują lek na raka piersi. MICHAŁ DUSZCZYK

Amerykanie liczą na przełom w leczeniu raka piersi – z pomocą ma im przyjść unikalna technologia opracowana przez naukowców z Wrocławia. Chodzi o projekt firmy Biotts. Skuteczność nośnika, który zostanie wykorzystany w innowacyjnej terapii, potwierdziły badania przedkliniczne. Balanced Biotech, biotechnologiczna spółka z USA, kupiła licencję na polską innowację. Choć wartość tej umowy nie została ujawniona, to mówi się o milionach dolarów. – To były bardzo szybkie negocjacje. Podpisaliśmy umowę w niespełna trzy miesiące od pierwszego kontaktu – mówi Karolina Buratyńska, menedżer generalna w Biottsie.

To będzie jeden z pierwszych polskich leków procedowanych przez FDA (amerykańska agencja ds. leków).

To dopiero...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11656

Wydanie: 11656

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament